İş-Kur - Türkiye İş Kurumu - İşkur İstihdam | İş İlanları

İş-Kur – Türkiye İş Kurumu

İş-Kur – Türkiye İş Kurumu

 

 

  • İŞ-KUR RESMİ İNTERNET SİTESİ

    Türkiye İş Kurumu’nun (İş-Kur) resmi sitesinde, işgücü piyasası, işgücü uyum hizmetleri, istihdam hizmetleri, işsizlik sigortası, kamunun işgücü talepleri, ihaleler ve iş danışma servisleri konusunda bilgiler alabilirsiniz. İş-Kur sitesine gitmek için bu sayfaya bakınız.

 


  • İş-Kur Açık İş İlanları

    İş-Kur’un Açık İş Durumu Sorgulama Ekranı’ndan, mesleklere göre açık işleri görebilirsiniz. Ancak herhangi bir işlem yapılabilmesi için sisteme işveren veya iş arayan olarak üye olmanız ve işveren kaydı/iş arayan kaydı oluşturmanız gerekmektedir. (Not: 11.12.2011  itibariyle, sistemde 8 bin 057 iş ilanı bulunmakta ve 20202 pozisyon için eleman aranmaktadır.) İş-Kur Açık İş İlanları sayfası için bu sayfaya bakınız.

 

 

 

İş arayanların Türkiye İş Kurumu ünitelerine kayıt yaptırabilmeleri için aşağıdaki şartlar aranmaktadır. 

a- 14 yaşını doldurmuş olmak,
b- Kayıt esnasında fiili askerlik görevinde bulunmamak.
c- Türk vatandaşı olmak, (çalışma izni almış olan 25.09.1981 tarihli ve 2527 sayılı Kanuna tabi Türk soylu yabancılar hariç)

Kayıt İçin:

Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport gibi geçerli belgelerden biri istenir.

Kişilerin mesleklerinin tespitinde beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

Özürlüler için;
“Sağlık Kurulu Raporu” aslı veya onaylı örneği,

Eski Hükümlüler için; 

Cumhuriyet Savcılığından alınmış “Eski Hükümlü Belgesi” veya Cumhuriyet Savcılıklarınca tasdik edilen “Tahliye Edilen Eski Hükümlüye Ait Durum Bildirme Formu”. aslı veya onaylı örneği,

Terörden Etkilenenler için;

Terörden etkilendiğine dair “Durum Belgesi” ve “İş İstek Formu”nun aslı veya onaylı örneğini,

Kayıt olacağı, Kurumumuz İl/Şube Müdürlüğüne ibraz etmeleri gerekir.

Kamu Kurum Ve Kuruluşları Kadrolarında Normal, Özürlü , Eski Hükümlü İşçi olarak İstihdam Edilmek İsteyenlerin Dikkatine…

Kamu kurum ve kuruluşlarının normalözürlü (daimi, geçici), eski hükümlü (daimi, geçici) işçi ihtiyaçları Kamu Personeli Seçme Sınavına girenler arasından karşılanmaktadır.

    Sayfanın konuları: İş-Kur, İşkur, Türkiye İş Kurumu, İşkur İş İlanları, İşkur Açık İş İlanları, İşkur Kamu Memur Alımı İlanları, İşkur İhaleleri, İşbul, Türkiye İşbulma Kurumu, Türkiye İş Arama Kurumu, www iskur com, iskur tr…